LIST DO FUNDACJI

Fundacja Twój Poranek w Zgierzu otrzymała list z podziękowaniem od mieszkańca naszego miasta za terapię jaką dzięki Fundacji mógł odbyć po wypadku.

Pan Piotr w liście pisze:

W czerwcu br. w trakcie prac stolarskich uszkodziłem sobie kciuka lewej ręki. Była to rana szarpana z uszkodzeniem kości. Lekarz, który mi zaopatrywał rękę zaraz po wypadku jednoznacznie stwierdził, że palec jest do amputacji. Po 3 dniach podczas zmiany opatrunków inny lekarz także stwierdził, że palec jest do amputacji. Po tygodniu leczenia usłyszałem podobną diagnozę. Jako stolarz byłem bardzo załamany takimi informacjami.

Przypadkowo spotkałem się z moim kolegą – Prezesem Fundacji Twój Poranek i opowiedziałem mu o swoim problemie. On tylko się uśmiechnął i zaprosił mnie do gabinetu fizjoterapii w Fundacji. Zaproponował natychmiast terapię mikrokrążenia na aparacie medycznym BEMER, który posiada Fundacja. Efekty działania przeszły moje najśmielsze oczekiwania, ponieważ już po jednym zabiegu odstawiłem środki p/bólowe (przez cały tydzień brałem ich bardzo dużo), a po 2 tygodniach od rozpoczęcia terapii w czasie wizyty u chirurga usłyszałem, że najprawdopodobniej obejdzie się bez amputacji i przeszczepów skóry.

Chirurg był bardzo zaskoczony i zdziwiony efektem terapii. Leczenie trwało około 4 miesięcy, a ja wróciłem do pracy.  Dziś jestem bardzo szczęśliwy, że spotkałem kolegę, który uratował mój palec.

Zadaję sobie pytanie dlaczego służba zdrowia nie stosuje podobnych metod leczenia.

Piotr Borowiecki

mieszkaniec Zgierza