Wojewoda Łódzki wręczył przedsiębiorcom z województwa łódzkiego Krzyże Zasługi

W dniu 31 sierpnia 2017 roku o godz. 1000 Zbigniew Rau – Wojewoda Łódzki wręczył przedsiębiorcom z województwa łódzkiego Krzyże Zasługi nadane postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za zasługi w działalności społecznej na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w siedzibie Urzędu Miasta Zgierza, Pl. Jana Pawła II nr 16 sala 114.

Są to pierwsze odznaczenia państwowe, którymi uhonorowano przedsiębiorców z okazji Dnia Przedsiębiorcy przypadającego na 21 czerwca zgodnie z Uchwałą Sejmu RP z 2016 roku. Dzień Przedsiębiorcy służy między innymi kreowaniu pozytywnego wizerunku przedsiębiorcy w otoczeniu społecznym. Z tego powodu Fundacja „Twój Poranek” postanowiła docenić osoby aktywnie wspierające jej działania występując o nadanie powyższych odznaczeń. Odznaczone osoby to członkowie Izby Przedsiębiorców i Pracodawców Centralnej Polski.
Obchody czerwcowe Dnia Przedsiębiorcy, w tym roku, odbywały się w plenerze, podczas Ogólnopolskiego Rajdu Przedsiębiorcy pod hasłem „Zawsze Razem”, dlatego uroczystość wręczenia odznaczeń przełożona została na dzień 31 sierpnia podczas Sesji Rady Miasta Zgierza.
W uroczystości wziął udział poseł na Sejm RP, Marek Matuszewski – promotor powołania Dnia Przedsiębiorcy.